KONST / Litografier / Färglitografi 15652006
*
nr 1565 2006
Bo Jansson
(f. 1939), Sverige
Utsikt vid Skeppsbron. Signerad, numrerad 77/260. Färglitografi, bildmått: 52x50 cm, yttermått inklusive ram: 63x61 cm
Bo Jansson, svensk bildkonstnär född 1939.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 september 2023
kl 21:10:08
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/9 16:45:01
1
400 kr
25/9 20:54:42
2
800 kr
25/9 20:58:30
3
500 kr
25/9 20:58:30
2
600 kr (Budbetjänt)
25/9 20:58:49
3
700 kr
25/9 20:58:49
2
800 kr (Budbetjänt)
25/9 20:59:31
2
1.000 kr
25/9 21:01:05
3
900 kr
25/9 21:01:05
2
1.000 kr (Budbetjänt)
25/9 21:05:08
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Tema
25 sep
Stockholm
På Tema Stockholm den har vi samlat konst med Stockholmsmotiv av konstnärer som Slas, Stig Claesson, Hans-Erik Eriksson, Einar Jolin, Frans Lindström, Gotthard Lundquist, Gunnar Stålbrand, Ehrnfried W ...
Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bo jansson färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige utsikt vid skeppsbron
-
4270 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Sig..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:01
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:17
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:50
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:38
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:18
-
5380 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:03
*
Bo Jansson
Bo Jansson, svensk bildkonstnär född 1939.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Stockholm
nr 1565 2006
Bo Jansson
(f. 1939), Sverige
Utsikt vid Skeppsbron. Signerad, numrerad 77/260. Färglitografi, bildmått: 52x50 cm, yttermått inklusive ram: 63x61 cm
Bo Jansson, svensk bildkonstnär född 1939.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 september 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/9 16:45:01 | 1 | 400 kr |
25/9 20:54:42 | 2 | 800 kr |
25/9 20:58:30 | 3 | 500 kr |
25/9 20:58:30 | 2 | 600 kr (Budbetjänt) |
25/9 20:58:49 | 3 | 700 kr |
25/9 20:58:49 | 2 | 800 kr (Budbetjänt) |
25/9 20:59:31 | 2 | 1.000 kr |
25/9 21:01:05 | 3 | 900 kr |
25/9 21:01:05 | 2 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
25/9 21:05:08 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Tema
25 sep
Stockholm
PÃ¥ Tema Stockholm den har vi samlat konst med Stockholmsmotiv av konstnärer som Slas, Stig Claesson, Hans-Erik Eriksson, Einar Jolin, Frans Lindström, Gotthard Lundquist, Gunnar StÃ¥lbrand, Ehrnfried W ...Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bo jansson färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige utsikt vid skeppsbron
-
4270 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Sig..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:01 -
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:17 -
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:50
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:38 -
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:18 -
5380 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:03